PROFESYONEL HALI YIKAMA

PROFESYONEL HALI YIKAMA

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Halımı Neden Yıkatmalıyım ?

Evlerin vazgeçilmez dekor ürünü olan halılar aslında evlerimizin tozlanması engelleyerek bütün tozları üzerinde barındırır. Bilimsel açıklamalarda gösteriyor ki insan vücudu günde 1 ile 3 gram arasında deri dökmektedir. Bu açıklamalara göre ortalama büyüklükte olan bir evde 4 kilograma yakın toz oluşmaktadır. Tozlar da bilindiği üzere bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Araştırmalar evde ki en çok tozlanan bölgeler arasında ev girişi ve halılar olduğunu gösteriyor. 


2- Halımın Kirli Olduğunu Nasıl Anlarım ?

Her Halı evde ne kadar temizlenirse temizlensin bir süre sonra halı üzerinde lekeler kendini göstermeye başlar. Halı matlaşır. Zamanla halı üzerinde ki renkler solmaya ve kararmaya başlar. Üzerine Koltuk, Sandalye, Masa gibi ağırlık veren maddelerin izi çıkar. Bu kısımlar halının diğer bölgelerine göre dokusu yan yatar. Eğer bunlardan biri mevcutsa halınıza profesyonel halı yıkama  işlemi gerekir. 


3- Halımı Hangi Sıklıkta Yıkatmalıyım ?

Halı ve Koltuklarınızı kullanım sürelerini uzatmak için profesyonel halı yıkama firmaları ile çalışın. Kullanılan deterjan ile suyun kaliteli olmasına önem verin. Halılarınızın yıkanma aşamasında başka halılarla havuz sisteminde yıkanmasına izin vermeyin. Çünkü bu sistem halılarınızı yıkamak yerine daha çok kirletip çeşitli bakterilere yuva açıyor. Yılda en az 3 kez profesyonel halı yıkama hizmetinden yararlanın.